-
Podrobnosti: Kategória: Blog Návštevy: 1331
Vysoký krvný tlak (HYPERTENZIA)
Naša uponáhľaná doba je príliš náročná a plná stresu. Snažíme sa žiť tak, aby sme všetko stihli, no pritom málokedy dbáme aj na to, či to v skutočnosti naše telo zvláda. Veľakrát bagatelizujeme rôzne prejavy nevýkonnosti organizmu, či nepreležanie choroby.
Zdroj https://www.pexels.com/cs-cz/
Jedným z ochorení, ktoré “straší” spoločnosť je vysoký krvný tlak. V súčasnosti patrí medzi najzávažnejšie ochorenia a jeho nebezpečenstvo spočíva najmä v tom, že navonok nie je viditeľné.
Vysoký krvný tlak (krvný tlak sa tvorí v srdci, ktoré je centrálnou pumpou kardiovaskulárneho systému), odborne nazývaný hypertenzia je ochorenie, ktoré sa prejavuje zvýšenými hodnotami krvného tlaku presahujúcimi normálne hodnoty a patrí k najpočetnejším problémom spoločnosti s vysokou úmrtnosťou.
Čítať ďalej: Vysoký krvný tlak (HYPERTENZIA): príznaky, príčiny, životospráva a liečba
-
Podrobnosti: Kategória: Blog Návštevy: 16866
SANGRE DE DRAGO Dračia krv
Prenádherný strom, ktorý poznáme pod niekoľkými názvami Croton lechleri, Croton draco var, Sangre de Grado, Sangre de Drago, Dračia krv, Drago, Sangue de Drago, Sangue de Agua, či Dracaena draco, známy je tiež ako "obrátený dáždnikový strom".
Dračia krv - 1. časť
Je to jednoklíčnolistová rastlina s rozvetveným rastovým vzorom, subtropického rodu Dracaena, patriaca do čeľade "agavaceae", konkrétne dracéna drago - Dracaena Cinnabari (nemala by sa zamieňať s dracénou Draco), ktorá nemá žiadne letokruhy.
Čítať ďalej: Odborný pohľad na dračiu krv Sangre de Drago účinky a zdravotné benefity
-
Podrobnosti: Kategória: Blog Návštevy: 1927
Žerucha peruánska - Maca peruánska (Lepidium meyenii)
Bujne rastúca Maca bola objavená Indami pred 2000 rokmi, no jej prvé archeologické náleziská siahajú až do roku 1600 pred naším letopočtom. Ako prvý Macu v roku 1843 opísal Gerhard Walpers. Do roku 1999 sa jej vypestovalo viac ako 1200 hektárov a dopyt po rastline za dve desaťročia vzrástol 11-násobne.
Žerucha peruánska (Lepidium meyenii), inak nazývaná aj Maca peruánska je dvojročná výživovo hodnotná rastlina pestovaná vysoko v stredných Andách, v nadmorskej výške do 4000 až 4500 metrov nad morom, v nehostinných oblastiach intenzívneho slnečného žiarenia a prudkého vetra, ktoré vďaka svojim extrémnym teplotám a skalnatej pôde patria medzi najhoršie poľnohospodárske pôdy na svete. Pestuje sa tiež v Peru a v Číne. Maca je medzi jej kultivovanými druhmi považovaná za jednu z najtolerantnejších rastlín v odolnosti voči mrazu.
Čítať ďalej: Odborníci odhaľujú Macu peruánsku, jej vplyv a účinky na zdravie a telo
-
Podrobnosti: Kategória: Blog Návštevy: 1129
AMAZONSKÝ DAŽĎOVÝ PRALES ALEBO ŽIVÁ LEKÁREŇ SVETA
Tropické dažďové pralesy sú známe nielen ako "zelené pľúca Zeme", ale aj ako "najväčšia lekáreň sveta". Amazonský prales sa vyznačuje najväčšou biodiverzitou na zemi. Nachádza sa tu obrovské množstvo prírodných liečiv, z ktorých mnohé sú ešte neprebádané. Takmer polovica liekov, ktoré bežne používame, pochádzajú práve z pralesa. Juhoamerické dažďové pralesy sú zdrojom základných ingrediencií cicavčích hormónov, stimulantov a sedatív a majú veľký potenciál aj pre liečenie v budúcnosti.